W miniony weekend na terenie strzelnicy Mundurowego Klubu Strzeleckiego w Kowalewku zostały przeprowadzone zawody strzeleckie, z cyklu tegorocznych imprez sportowych, których celem było między innymi oddanie hołdu żołnierzom 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej oraz popularyzacja sportu strzeleckiego i postaw patriotycznych.  Zawody zgromadziły kilkudziesięciu strzelców, którzy rywalizowali w następujących konkurencjach Karabin Dowolny „Snajper” oraz Karabin Dowolny „z łokcia”.

Zawody były zgłoszone do kalendarza Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego, co znacznie podniosło rangę oraz wymusiło ducha zdrowej rywalizacji sportowej gromadząc znanych strzelców z terenu całego regionu.

W ostateczności najlepszymi okazali się:
Karabin Dowolny „Snajper”
1 miejsce – Fijołek Mateusz

2 miejsce – Szutkowski Grzegorz

3 miejsce – Krzyżański Seweryn

Karabin Dowolny „z łokcia”
1 miejsce – Szutkowski Grzegorz

2 miejsce – Karczewski Andrzej

3 miejsce – Krzyżański Seweryn

Zapraszamy na kolejne zawody – Turnieje zaliczeniowe (8 osobo-startów PZSS), które odbędą się 12 listopada oraz 10 grudnia na Strzelnicy w Kowalewku.

Zachęcamy wszystkich do udziału.

Jesteś fanem strzelania? Poszukujesz niebanalnej rozrywki? A może interesują cię przygotowania do egzaminów strzeleckich do własnego pozwolenia na broń? Strzelnica Sportowa w Kowalewku to idealne miejsce dla Ciebie.

Zapraszamy
www.jrs-kowalewko.pl