Artykuł autorstwa pana Jacka Dominowskiego, pobrany w całości z strony:http://zsplobzenica.eu/zajecia-na-strzelnicy-w-kowalewku wraz z galerią.

JRS OSP dziękuję za udostępnienie materiału.

 

Dnia 25 maja br. grupa uczniów realizujących program z przysposobienia wojskowego wzięła udział w zajęciach na strzelnicy Jednostki Ratownictwa Medycznego w Kowalewku.

Pierwsza część zajęć miała miejsce na terenie Jednostki i obejmowała bronioznawstwo. Najpierw kadeci przypomnieli sobie budowę i funkcjonowanie karabinka AK, a następnie, po krótkim treningu, prezentowali składanie i rozkładanie broni na czas. Tą część zajęć nadzorował major rezerwy Witold Błasiak.

Następnie, po zapoznaniu się z regulaminem prowadzenia strzelania, udaliśmy się na teren pobliskiej strzelnicy, aby tam odbyć zajęcia praktyczne. Lekki deszcz nie zniechęcił uczestników i po krótkich przygotowaniach rozpoczęliśmy strzelanie. Zajęcia na strzelnicy prowadził Komendant Jednostki, Krzysztof Napieralski. Do dyspozycji mieliśmy dwie sztuki broni długiej, karabinki AK, oraz dwie sztuki broni krótkiej: austriackiego Glocka 17 oraz polskiego MAGa 98. Z broni długiej strzelanie odbywało się na odległość 100 metrów. Z każdym strzałem szło nam coraz lepiej i cytując słowa Komendanta
„strzelaliśmy lepiej jak Policja” 😉 Jak to bywa, po każdej zabawie, przyszedł czas na porządki. Po skończonym strzelaniu, broń trzeba było wyczyścić.

Po zakończonych zajęciach, pożegnaliśmy się i ruszyliśmy w drogę do domu.

Dziękujemy Komendantowi Jednostki za gościnę i możliwość skorzystania ze strzelnicy.

Jacek Dominowski