W miniony weekend na terenie strzelnicy w Kowalewku zostały przeprowadzone zawody strzeleckie w ramach Ligi Strzelectwa Dynamicznego „Blaszanka Kowalewko Challenge”, z cyklu tegorocznych imprez sportowych, których celem było między innymi oddanie hołdu żołnierzom 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej oraz popularyzacja sportu strzeleckiego oraz postaw patriotycznych.

„Blaszanka Kowalewko Challenge” to cykl zawodów sportowych, które rozgrywane są raz w miesiącu a klasyfikacja strzelców prezentowana będzie w formie ligi strzeleckiej. Planujemy około 10 rund strzeleckich, jednak do klasyfikacji końcowej będą brani zawodnicy którzy uczestniczyli w minimum 6 rundach.

W ostateczności najlepszymi strzelcami z pierwszej dziesiątki w dniu dzisiejszym okazali się:

1 miejsce – Grzanka Kacper – JRS Kowalewko

2 miejsce – Wierciński Mateusz – Zawisza Bydgoszcz

3 miejsce – Czeremski Bartłomiej – AZS Częstochowa

4 miejsce – Osiński Marek  – OSS Rybieniec

5 miejsce – Leśniak Sławomir – OSS Rybieniec

6 miejsce – Wikarski Michał – OSS Rybieniec

7 miejsce – Skiba Zbigniew – JRS Kowalewko

8 miejsce – Skiba Rafał– JRS Kowalewko

9 miejsce – Sadurski Maciej – JRS Kowalewko

10 miejsce – Polaszewski Mateusz – OSS Rybieniec

Mamy nadzieję, że taka forma rozgrywek, i relatywnie niski próg uczestnictwa w ambitnym współzawodnictwie, rozrusza lokalne środowiska strzeleckie, wyłoni nowe talenty strzelectwa dynamicznego, przyczyniając się do jeszcze większego rozwoju strzelectwa dynamicznego w Polsce.

Nasz cel i misja jest dalej ten sam: ułatwiać dostęp do strzelectwa dynamicznego, wspierać was w stawianiu pierwszych kroków na tej ścieżce, wspólnie trenować.

Z dużą uwagą i w przemyślany sposób są projektowane tory, które są naszym głównym atutem. Przed każdymi zawodami prezentujemy zawodnikom nasze pomysły, co umożliwia uczestnikom przekazywanie nam uwag czy wskazówek jeszcze przed samą imprezą.

Planowane kolejne terminy 2023 – Liga Strzelectwa Dynamicznego „Blaszanka Kowalewko Challenge” (drugie soboty miesiąca) – 6 runda 12 sierpień,7 runda 9 wrzesień, 8 runda 14 październik, 9 runda 11 Listopad

Zapraszamy strzelców oraz wszystkich sympatyków strzelectwa do wzięcia udziału w otwartych zawodach strzeleckich, które odbędą się w powyższych terminach w Kowalewku. Możliwość zaliczenia osobo-startów do utrzymania licencji zawodniczej. Zawody zgłoszone do kalendarza PZSS.

Zapraszamy do kontaktu również wszystkich, co chcieliby dopiero rozpocząć przygodę z strzelectwem lub też chcą uzyskać pozwolenie na broń. Więc jeśli jesteś fanem strzelania lub masz ochotę spróbować swoich sił w tym sporcie, powinieneś odwiedzić strzelnicę w Kowalewku (gm. Kcynia). Nie miałeś wcześniej styczności z bronią palną? Nic nie szkodzi, nasi instruktorzy przeprowadzą fachowy instruktaż oraz niezbędne szkolenie.

Zapraszamy wszystkich chętnych do uprawiania tego pięknego sportu.

Strzelania możliwe po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym 502729974 lub 503340398.

www.jrs-kowalewko.pl