W dniu 5 maja br. na strzelnicy Jednostki Ratownictwa Specjalnego w Kowalewku przeprowadzono II Otwarte Zawody Strzeleckie o Puchar Prezesa Oddziału Bydgoskiego Polskiego Związku Krótkofalowców. Kowalewko przywitało zawodników pięknym słońcem. Do rywalizacji zgłosiło się 32 zawodników. Konkurencje strzeleckie dla kobiet i mężczyzn rozegrano w strzelaniu z karabinka i pistoletu centralnego zapłonu. Młodzież strzelała z karabinka i pistoletu bocznego zapłonu. Do zdobycia były cztery puchary prezesa Oddziału Bydgoskiego PZK. Najlepszą strzelającą panią okazała się Agnieszka Braniewska. Drugie miejsce zajęła Anna Szymczyk, a trzecie Arleta Bruska. Bardzo zaciętą okazała się rywalizacja panów przy równej liczbie zdobytych punktów o lokacie zadecydowała liczba dziesiątek w tarczy. Puchar za pierwsze miejsce przypadł Łukaszowi Faltyńskiemu, drugie miejsce zajął Rafał Stasiak, a na trzecim miejscu uplasował się Tomasz Rumiński SP2JAR.

Wiele emocji wywołała rywalizacja młodzieży jeden punkt decydował o kolejności zajętych miejsc przez młodych strzelców. W łącznej klasyfikacji puchar za zajęcie pierwszego miejsca otrzymał Marek Bruski SP2BM, drugie miejsce przypadło Bartoszowi Owczarkowi SP2BMO. Dzielnie z chłopcami rywalizowała Agata Bruska SP2BA zdobywając trzecią lokatę.

Z przykrością należy donieść, że do rywalizacji w grupie rodzinnej przystąpił tylko jeden zespół Państwa Bruskich i oni otrzymali puchar za pierwsze miejsce. Mamy nadzieję, że w kolejnej edycji zawodów pojawią się rywale dla naszych zwycięzców.

Wręczenia pucharów oraz dyplomów dla uczestników zawodów dokonał kol. Witold SP2JBJ w obecności Komendanta JRS Krzysztof Napieralski SQ2LXE. Flesze aparatów błyskały bardzo często.  Mamy nadzieję, że fotoreporterzy przekażą najlepsze wykonane przez siebie zdjęcia do galerii. Będzie, co wspominać, ponieważ rozmowom przy kawie i herbacie nie było końca, a upieczona na ognisku kiełbasa smakowała wyśmienicie.