RATOWNICY  Z  KOWALEWKA DZIECIOM!

 

Moc atrakcji dla dzieci czekała w Myślęcinku podczas festynu „Bądźmy razem” organizowanego przez Caritas Diecezji Bydgoskiej przy współudziale OSP JRS Kowalewko.

Festyn Rodzinny „Bądźmy razem” to już tradycyjne święto wszystkich dzieci w Myślęcinku. Impreza skierowana jest do  wszystkich dzieci, ale dobrze bawili się również  ich opiekunowie.

Mnóstwo atrakcji czekało dla najmłodszych również poza sceną, na której wystąpili lokalni twórcy.

Państwowa Straż Pożarna przygotowała pokazy ratownictwa technicznego oraz tradycyjnie wyposażenie samochodu strażackiego, jego wnętrza i wyposażenia skrytek. Czekała też prezentacja różnych wydziałów policji – ruchu drogowego, oddziału prewencji, Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko i atrakcje przygotowane przez Jednostkę Ratownictwa Specjalnego z Kowalewka, która wspólnie z Pałuckim Muzeum Techniki Wojskowej i Uzbrojenia przyciągnęło rzeszę najmłodszej latorośli. Patronat honorowy nad imprezą objął prezydent Rafał Bruski i Ordynariusz Diecezji Bydgoskiej biskup Jan Tyrawa.

Z bydgoskiego Myślęcinka kierunek Szubin, gdzie kolejnym ważnym wydarzeniem, dla najmłodszych w które zaangażowali się ochotnicy z Kowalewka był udział w Pikniku Strażackim zorganizowanym przez Ochotniczą Straż Pożarną z Szubina z inicjatywy Naczelnika Andrzeja PRYBIŃSKIEGO.  Druhowie zapewnili dla najmłodszych wiele atrakcji. Była nauka pierwszej pomocy, pokaz sprzętu gaśniczego i medycznego, a nawet wystawa broni historycznej i współczesnej, konkursy nagradzane słodyczami.  Nad całością imprez czuwał zespół ratowników z OSP JRS Kowalewko pod okiem st. rat. Mariusza PORYSIAKA.