W miniony weekend został przeprowadzony podstawowy Kurs Survivalowy z elementami SERE dla chętnych śmiałków chcących zweryfikować swoje cywilne wyobrażenia zaczerpnięte z ekranu i książek. Pilotażowy program przedsięwzięcia przewiduje trzy poziomy trudności, które zostały przez instruktorów JRS wypracowane własnymi  doświadczeniami ostatnich kilkunastu lat służby pełnionej w różnych formacjach mundurowych.  Wersja dla tzw. ,,cywili’’ obejmuje tematykę topografii, udzielania pierwszej pomocy, budowy ukryć i schronień, pozyskiwania wody i żywności, rozpalania ognisk, a także podstaw bronioznastwa i strzelectwa.  Kurs ,,Zero” bo taką nazwę przyjęto w miniony weekend dla  przedsięwzięcia  rozpoczął się od zajęć teoretycznych oraz sprawdzenia ekwipunku i wyposażenia, które przywieźli kursanci oraz zdania do depozytu środków łączności i komunikacji ( telefony komórkowe ). Dość szybko ich wyobrażenia zweryfikowali instruktorzy JRS, odsiewając znaczną część smakołyków przywiezionych na przetrwanie.  Kursanci biorący udział w forsownym ćwiczeniu mogli przekonać się jak ważnym elementem w przetrwaniu jest motywacja i psychofizyczna predyspozycja. Po kilkunastu godzinnym szkoleniu w warunkach ujemnych temperatur oraz forsownych marszach na azymut każdy z uczestników, których często różnica  wieku wynosiła 25 lat mógł podzielić się swoimi spostrzeżeniami instruktorom. Tym niemniej Kurs  Survivalowy ,,ZERO” z elementami SERE dla cywili przeszedł do historii. Zajęcia ukończyli wszyscy uczestnicy, którzy z rąk instruktorów odebrali certyfikaty i upragnione telefony komórkowe z depozytu.

www.jrs-kowalewko.pl

Survivalowy kurs przetrwania JRS Kowalewko

Jeśli chcesz poznać smak prawdziwej przygody, sprawdzić swoje możliwości, nauczyć się orientować i przemieszczać w terenie, rozpalać ogień bez zapałek, budować schronienie, posługiwać bronią palną – ten kurs jest dla Ciebie!

Survivalowy kurs przetrwania JRS to także nauka racjonowania żywności, udzielania pierwszej pomocy, nauka pozyskiwania i oczyszczania wody pitnej.

Dowiedz się czy dasz radę w „ekstremalnych” sytuacjach – pod opieką profesjonalistów.

Zapraszamy
www.jrs-kowalewko.pl