25 stycznia o godz. 22:00 z terenu Bazy Operacyjnej „Północ” Ochotniczej  Straży Pożarnej Jednostki Ratownictwa Specjalnego w Kowalewku noszącej  imię 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej  pod kierownictwem dowódcy JOT rat. med. Błażejem Trelińskim oraz szefem służby technicznej rat.spec. Mariuszem Porysiakiem wyruszył transport z zebranymi darami w ramach społecznej zbiórki „PEWNA AKCJA”.

Dary dotarły do dwóch placówek oświatowych tj. Gimnazjum im. Stanisława Moniuszki w Kowalczukach oraz Szkoły Podstawowej w Szumsku.  Zorganizowana akcja spotkała się z bardzo dużym odzewem społecznym, w który zaangażowały się również szkoły z terenu powiatu nakielskiego, a także mieszkańcy gminy Kcynia i Nakła nad Notecią.

Na podkreślenie zasługuje również fakt udziału w „Pewnej Akcji” i ogromne zaangażowanie Proboszcza Parafii Sipiory ks. Jarosława Rusnaka. Komenda OSP JRS pragnie podziękować wszystkim zaangażowanym i wspierającym „Pewną Akcję”, a także zapewnić o kontynuacji powyższego przedsięwzięcia w przyszłym roku.

 

www.jrs-kowalewko.pl