Zapraszamy do udziału w Lidze Strzelectwa Dynamicznego „Blaszanka Kowalewko Challenge”

Pragniemy zaprosić Państwa do udziału w Lidze Strzelectwa Dynamicznego, 11 marca 2023r. na strzelnicy w Kowalewku.

„Blaszanka Kowalewko Challenge” to cykl zawodów sportowych, które będziemy rozgrywać zazwyczaj raz w miesiącu a klasyfikacja strzelców prezentowana będzie w formie ligi strzeleckiej. Planujemy około 10 rund strzeleckich, jednak do klasyfikacji końcowej będą brani zawodnicy którzy uczestniczyli w minimum 6 rundach. Już 11 marca będzie można spróbować swoich sił i wystartować w konkurencji pistoletowej oraz pistoletowo strzelbowej, minimum 2 tory po 3 przebiegi, minimalna ilość strzałów 1 tor 3x (pistolet 5); 2 tor 3x (pistolet 20 strzelba 7). Obowiązkowo ochronniki wzroku oraz kabura pistoletowa, (udostępniamy klubową).  Z rundy na rundę będziemy stopniowo zwiększać poziom trudności, oraz wprowadzać kolejne jednostki broni, strzelbę oraz karabin.

Jest nam miło poinformować iż dzięki wsparciu sponsora „Sklep z bronią i amunicją Wojski i Montowski” będą przygotowane dla uczestników bardzo atrakcyjne nagrody w postaci bonów podarunkowych: 1 miejsce bon o wartości 1500, 2 miejsce bon o wartości 1000, 3 miejsce bon o wartości 500. Z pozostałych uczestników którzy wezmą udział w minimum 6 rundach będą rozlosowane dodatkowe atrakcyjne nagrody (pracujemy nad tym z potencjalnymi sponsorami). Zapraszamy serdecznie do sportowej rywalizacji.

Liga Strzelectwa Dynamicznego „Blaszanka Kowalewko Challenge” – Planowane terminy 2023:

1 runda 11 marzec
2 runda 15 kwietnia
3 runda 1 maj
4 runda 10 czerwiec
5 runda 8 lipiec
6 runda 12 sierpień
7 runda 9 wrzesień
8 runda 14 październik
9 runda 11 Listopad

Na czym zatem polega strzelectwo dynamiczne? Jest to rodzaj sportu, w którym nie strzela się statycznie do tarczy, jak w dyscyplinach, rozgrywanych choćby na Igrzyskach Olimpijskich. W strzelaniu praktycznym strzelec jest bowiem niemal cały czas w ruchu i musi ustrzelić cele, znajdujące się na specjalnie przygotowanym torze. Ruch, presja czasu na wynik – to cechy charakterystyczne dla tej dyscypliny sportu. Obowiązkowe są okulary ochronne i zalecane ochraniacze słuchu – także dla widzów.

Mamy nadzieję, że taka forma rozgrywek, i relatywnie niski próg uczestnictwa w ambitnym współzawodnictwie, rozrusza lokalne środowiska strzeleckie, wyłoni nowe talenty strzelectwa dynamicznego, przyczyniając się do jeszcze większego rozwoju strzelectwa dynamicznego w Polsce.

Nasz cel i misja jest dalej ten sam: ułatwiać dostęp do strzelectwa dynamicznego, wspierać was w stawianiu pierwszych kroków na tej ścieżce, wspólnie trenować.

Z dużą uwagą i w przemyślany sposób są projektowane tory, które są naszym głównym atutem. Przed każdymi zawodami prezentujemy zawodnikom nasze pomysły, co umożliwia uczestnikom przekazywanie nam uwag czy wskazówek jeszcze przed samą imprezą.

Zapraszamy strzelców oraz wszystkich sympatyków strzelectwa do wzięcia udziału w otwartych zawodach strzeleckich, które odbędą się w powyższych terminach w Kowalewku. Możliwość zaliczenia osobo-startów do utrzymania licencji zawodniczej. Zawody zgłoszone do kalendarza PZSS.

Zapraszamy do kontaktu również wszystkich, co chcieliby dopiero rozpocząć przygodę z strzelectwem lub też chcą uzyskać pozwolenie na broń. Więc jeśli jesteś fanem strzelania lub masz ochotę spróbować swoich sił w tym sporcie, powinieneś odwiedzić strzelnicę w Kowalewku (gm. Kcynia). Nie miałeś wcześniej styczności z bronią palną? Nic nie szkodzi, nasi instruktorzy przeprowadzą fachowy instruktaż oraz niezbędne szkolenie.

Zapraszamy wszystkich chętnych do uprawiania tego pięknego sportu.
Strzelania możliwe po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym 502729974 lub 503340398.

www.jrs-kowalewko.pl