1 czerwca z okazji dnia dziecka odbył się II Profilaktycznym Rajd Rowerowy uczniów Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy. Mimo kapryśnej pogody uczniowie w asyście Policjantów oraz Strażaków z Kowalewka przejechali odległość z Laskownicy do Kowalewka gdzie czekała na Nich moc atrakcji.

Zaplecze Strzelnicy Kowalewko na stałe wpisało się już jako miejsce odpoczynku i rekreacji dla dzieci i młodzieży podczas organizowanych wycieczek, rajdów rowerowych oraz innych aktywności na świeżym powietrzu.

Na Miłośników Przyrody czekały stoiska wystawy oraz inne ciekawe zajęcia takie jak: Lekcja Historii w plenerze – wystawa Instytutu Pamięci Narodowej „Polska Walcząca”. Kolejną atrakcją były zajęcia profilaktyczne, gdzie wyspecjalizowana policjantka poruszyła wśród uczniów ważne sprawy dotyczące życia internetowego młodzieży, zagrożeń z tym związanych, bezpieczeństwa podczas poruszania się na drogach, rowerem czy hulajnogą. Miłośnicy Przyrody zapoznali się z psem policyjnym, poznali tajniki pracy funkcjonariusza ze zwierzęciem. Obejrzeli radiowozy i motory policyjne. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko z bronią i wyposażeniem wojskowym, oraz pokaz sprzętu ratownictwa technicznego prezentowany przez strzelców oraz ratowników JRS Kowalewko. Nie zabrakło również pieczonych kiełbasek z ogniska oraz słodkich poczęstunków dla dzieci.

Organizacja tak aktywnego dnia dziecka nie była by możliwa w takim stopniu gdyby nie włączyło się w nią tak wiele osób, i instytucji. W imieniu dzieci składamy podziękowania dla Rady Rodziców, Grona Pedagogicznego, Policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią i Komisariatu Policji w Kcyni, Pracownikom Instytutu Pamięci Narodowej, oraz druhom z Ochotnicza Straż Pożarna Jednostka Ratownictwa Specjalnego w Kowalewku. Szczególne podziękowania należą się dla inicjatora tego przedsięwzięcia, pedagoga Robert Końca, w imieniu dzieci jeszcze raz dziękujemy.

www.jrs-kowalewko.pl