W miniony weekend 30 listopada na terenie strzelnicy w Kowalewku zostały rozegrane finały ligi strzeleckiej w Kowalewku edycja 2019. Zawodnicy rozegrali 27 rund strzeleckich w konkurencjach pistolet centralnego zapłonu dystans 25m, karabin centralnego zapłonu dystans 100m.
Rundy oraz zawody strzeleckie na strzelnicy w Kowalewku wpisały się już na stałe w cykl imprez sportowych, których celem jest między innymi oddanie hołdu żołnierzom 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej oraz popularyzacja sportu w tym sportu strzeleckiego, postaw patriotycznych, promowaniu walorów rekreacyjno sportowo przyrodniczych regionu. Zawody w firmie Ligi Strzeleckiej zgromadziły kilkudziesięciu strzelców, którzy zaciekle, lecz w sportowym duchu rywalizowali ze sobą. W ostateczności najlepszymi okazali się:

Karabin centralny zapłon 100m
1.Kaczmarek Mariusz
2.Jasiński Jacek
3.Stałowski Paweł

Pistolet centralny zapłon 9mm 25m
1. Tomaszewski Jan
2. Sobczak Robert
3. Jasiński Jacek

Na zakończenie wręczono pamiątkowe dyplomy oraz „puchary”. Organizator zapewnił dla wszystkich uczestników poczęstunek w w postaci domowych wypieków, gorących napojów oraz pieczonych kiełbasek.

Zapraszamy 14 grudnia na Zawody Strzeleckie w Kowalewku umożliwiające zaliczenie wszystkich startów do utrzymania licencji PZSS na kolejny rok.

Zachęcamy wszystkich do udziału.
www.jrs-kowalewko.pl