W minioną sobotę ratownicy JRS Kowalewko wraz z KGW „Sercem z KGW” uczestniczyli w ramach narodowego programu szczepień w festynie #SzczepimySię który odbył się na Strzelnicy w Kowalewku. Na przybyłych gości czekało wiele atrakcji, między innymi, strefa militarna dla dzieci i dorosłych gdzie instruktorzy ze strzelnicy z Kowalewka prezentowali broń historyczną oraz współczesną jednocześnie zachęcając do uprawiania sportów strzeleckich. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko z wyposażeniem wojskowym gdzie można było się zapoznać ze sztuką kamuflażu oraz elementami surviwalu jak również skorzystać z przejażdżek quadem Yamaha Gryzzli. Podczas trwania festynu można było również zaszczepić się przeciwko Covid-19 w mobilnym punkcie szczepień.
Organizator zadbał również o możliwość nauki pierwszej pomocy medycznej, gdzie na specjalnych fantomach można było poćwiczyć w praktyce i sprawdzić swoje umiejętności.
Podczas festynu zorganizowano zawody strzeleckie o puchar Komendanta JRS Krzysztofa Napieralskiego oraz puchar JS4001. Po sportowej rywalizacji najlepszymi zawodnikami tego dnia okazali się.
1 Wojciech Nurczyk
2 Mariusz Łoboda
3 Ola Pawłowska
Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników czuwał patrol Policji z komisariatu Kcyni.
Organizatorzy przygotowali także ognisko, na którym można było upiec kiełbaskę, ziemniaki i chlebek.
Zabawa trwała do późnego popołudnia a wszyscy uczestnicy w doskonałych humorach powrócili do domu.