Na terenie strzelnicy w Kowalewku, rozpoczęto cykl szkoleń strzelców Jednostki Strzeleckiej 4001 im. Szarych Szeregów

Przedsięwzięcie zorganizowano w ramach „Planu współpracy Jednostki Ratownictwa Specjalnego w Kowalewku z Jednostką Strzelecką 4001 im. Szarych Szeregów”

Przybyłych gości przywitał Komendant JRS Krzysztof Napieralski dziękując za dotychczasową owocną współpracę między jednostkami, oraz życzył powodzenia uczestnikom szkolenia.

Zajęcia zostały poprzedzone instruktażem które przeprowadził Trener Strzelectwa Łukasz Faltyński, wraz z Ratownikiem JRS Emilianem Kwiatkowskim, obejmowały one zasady bezpieczeństwa, posługiwania się bronią i amunicją, krótkim wstępem na temat celów szkolenia dla organizacji proobronnych, a następnie szkoleni odmaszerowali na poszczególne punkty nauczania. Można było poznać budowę poszczególnych jednostek broni zarówno krótkiej jak i długiej, ćwiczyć składanie i rozkładanie broni, doskonalić celność na trenażerach oraz poznać zasady jakie obowiązują na strzelnicy w ramach łącznych czynności do strzelania.

Pogoda sprzyjała prowadzeniu zajęć. Umiejętności nabyte na zajęciach nie dla wszystkich były czymś nowym. Część strzelców posiada doświadczenie w posługiwaniu się uzbrojeniem, ponieważ miała wcześniejszy kontakt w bronią, ale także niektórzy kończyli kursy organizowane dla stowarzyszeń proobronnych.

Zajęcia zakończyły się krótkim podsumowaniem Instruktora Strzelectwa Roberta Światłowskiego ze wskazaniem najczęściej popełnianych błędów oraz pochwałą dla najlepiej ćwiczących. Kilkunastoosobowa grupa szkolonych zakończyła zajęcia i bezpiecznie opuściła strzelnicę udając się na poczęstunek w postaci pieczonych kiełbasek z ogniska. Niebawem kolejne zajęcia, ale większość już nie mogła się doczekać ponownego spotkania.

 www.jrs-kowalewko.pl