Zdecydowana większość strażackich akcji to wyjazdy do tzw. miejscowych zagrożeń, między innymi wypadków komunikacyjnych, niebezpiecznych awarii, interwencji związanych z usuwaniem następstw katastrof naturalnych, oraz działaniem związanym epidemią koronawirusa. Ratownicy JRS Kowalewko stając naprzeciw zaistniałym potrzebą coraz większy nacisk kładą na wyszkolenie i sprzęt do ratownictwa technicznego oraz medycznego stale uzupełniając wyposażenie pojazdów min. torby medyczne oraz narzędzia hydrauliczne do zastosowania w nagłych wypadkach.

Miło nam poinformować iż mimo wszelkich przeciwności w roku ubiegłym Nasza Jednostka uplasowała w ścisłej czołówce w statystykach wyjazdów na terenie gminy Kcynia.

Warunki atmosferyczne sprawiły iż początek 2021 roku również okazał się pracowity pod względem ilości zdarzeń w których uczestniczyli strażacy JRS Kowalewko, nasza gotowość operacyjna i działania czynią JRS bardzo skuteczną OSP, co Nas niezmiernie cieszy i jednocześnie nobilituje do dalszych działań.

Ratownicy JRS Kowalewko są tam, gdzie zagrożone jest życie, zdrowie i mienie, realizując piękną strażacką zasadę „Bogu na chwałę, Ludziom na ratunek” narażają siebie, niosąc pomoc innym.

www.jrs-kowalewko.pl