W minioną niedzielę tj. 7 października na terenie wsi Kowalewko został przeprowadzony szereg imprez sportowych i edukacyjnych. Z inicjatywy Krzysztofa Napieralskiego, Komendanta Ochotniczej Straży Pożarnej Jednostki Ratownictwa Specjalnego odbył się bieg  pod nazwą ,,Pętla Zwiadowcy ” na którego starcie stawiło się kilkudziesięciu zawodników z terenu całego województwa kujawsko-pomorskiego, w tym również przedstawiciele formacji mundurowych między innymi; Służby Więziennej, Policji, Straży Pożarnej jak również Wojsk Specjalnych. Bieg został zorganizowany na dystansie 10 km i był poświęcony pamięci obrońców naszej Ojczyzny. Honorowym patronatem bieg objęła         Pani Ewa Kozanecka poseł na Sejm RP, która wraz z Komendantem JRS Kowalewko, Krzysztofem Napieralskim wręczyła zwycięzcom puchary oraz dyplomy.

Najlepsze wyniki uzyskali:

Klasyfikacja Kobiet:
I miejsce – Agata Jabłońska
II miejsce – Paulina Grzechnik
III miejsce – Marta Napieralska

Klasyfikacja Mężczyzn:
I miejsce – Tomasz Radtka
II miejsce – Mikołaj Jędrzejczyk
III miejsce – Tomasz Leśniewski

Klasyfikacja Służb Mundurowych:
I miejsce – Ireneusz Nitka
II miejsce – Sebastian Pochylski
III miejsce – Sebastian Nalazek

Organizatorzy przewidzieli  szereg atrakcji dodatkowych nie tylko dla biegaczy, odbył się pokaz ratownictwa w wykonaniu strażaków OSP Kcynia, OSP Kowalewko, jak również ratowników medycznych, ponadto była możliwość strzelania z różnorodnej broni na  strzelnicy sportowej Mundurowego Klubu Strzeleckiego, oraz odwiedzenia stoiska militarno-historycznego.

Przewidziano dla wszystkich uczestników ciepły poczęstunek, kiełbaski z ogniska, jak również słodkie domowe wypieki. Krzysztof Napieralski złożył podziękowania za tak liczne przybycie wszystkim uczestnikom i zapowiedział oraz zaprosił do kolejnego biegu już za rok.