Dnia 30.07.2021 o godzinie 21:20 nasza jednostka została zadysponowana do wypadku dwóch motocyklistów w miejscowośći Józefkowo. Po dojeździe na miejscie zastępu niezwłocznie przystąpiliśmy do zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz udzielenia pomocy poszkodowanym. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń śmierć na miejscu poniósł jeden z kierujących jednośladem, drugi z uczestników zdarzenia  po zaopatrzeniu został zabrany do szpitala przez ZRM.
To nie koniec działań straży pożarnej w tej miejcowości tego weekendu. Dnia 31.07.2021 miały miejsce dwa pożary, jeden pożar wybuchł w godzinach popołudniowych I obejmował ściernisko  nieopodal gospodarstwa rolnego  a drugi pożar w godzinach wczesno wieczornych wybuchł w lesie przy drodze gruntowej w kierunku miejscowowści Sipiory.

Dnia kolejnego tj. 01.08.2021 strażacy z naszej jednostki  o godzinie 6:20 zostali zadysponowani do pożaru poszycia leśnego w miejscowości Kowalewko. Po dotarciu na miejsce pożar był już w znacznym stopniu opanowany przez strażaków z @OSP KSRG Gromadno I OSP KSRG Sipiory.  W działaniach udział brały również 2 zastępy z OSP KSRG Kcynia I zastęp z OSP KSRG Jadwiżyn.